Kategorie
Nieruchomości

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Gdańsku?

mieszkania2

Gdańsk to miejsce wyjątkowe pod wieloma względami. Dlatego też ciekawą opcją okazuje się, zakup mieszkania w grodzie Neptuna. Dlaczego właśnie w Gdańsku opłaca się kupić mieszkanie? Dlaczego warto na dłużej związać się z tym miastem?

Różnorodność ofertowa, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym
Ogromną zaletą dla wszystkich tych, którzy poszukują mieszkania, jest bogata oferta. Mnogość deweloperów, inwestycje realizowane w praktycznie każdej dzielnicy sprawiają, że nie ma problemów z dostosowaniem oferty pod najbardziej wymagające zapotrzebowanie. Mieszkanie w centrum miasta, w otoczeniu miejsc, które były świadkiem wielowiekowej historii? Możliwość kupna nowego lokum na obrzeżach, gdzie ma się dostęp do wielu terenów zielonych, rekreacyjnych. Miejsca te sprawiają, że nie odczuwa się, iż mieszka się w tak dużym mieście.

Niezwykle chłonny rynek pracy
Gdańsk obok kilku największych polskich miast, to pewność, że nie zabraknie pracy. Rynek pracy w Gdańsku, trójmieście jest niezwykle chłonny i jedynie, kiedy ktoś nie chce pracować, to raczej zatrudnienia nie znajdzie. Specyfika trójmiejskiego rynku pracy jest wyjątkowa, gdyż potrzebni są fachowcy z wielu branż. Nie ma tutaj miejsca, jak w innych miastach, że pojawia się zapotrzebowanie jedynie na specjalistów z kilku branż.

mieszkania5

Rozbudowana infrastruktura, multum możliwości spędzania wolnego czasu
Praktycznie w Gdańsku znajdziemy wiele możliwości związanych ze spędzaniem wolnego czasu. Dla każdego coś miłego. Atrakcje, które zapewnia duże miasto, a może krótka podróż autem, czy rowerem i znalezienie się w otoczeniu przyrody, przepięknych kaszubskich krajobrazów. Należy tutaj dodać, że ewenementem w skali kraju jest Trójmiejski Park Krajobrazowy. Znajdujący się m.in. w granicach Gdańska, to ogromny park, który doskonale nadaje się na spacery, do jazdy na rowerze i nie tylko.

Komfort podróży do innych miast, krajów
Lotnisko w Gdańsku posiada niezwykle rozbudowaną siatkę połączeń z wieloma krajami europejskimi. Autostrada A1 pozwala szybko dotrzeć np. na południe Polski, a droga ekspresowa S7, gwarantuje komfortowy dojazd na Mazury oraz do Warszawy.

Nowe mieszkania Gdańsk

Kategorie
Nieruchomości

Jak duże mieszkanie wybrać? Co ma znaczenie przy metrażu?

imieszkania2

Kupujący mieszkania mają wiele wątpliwości. Z każdym dniem rodzą się nowe pytania, przez co myśli przez 24 godziny na dobę krążą wokół jednego – jak najlepiej kupić mieszkanie. Na pewno, z uwagi choćby na ceny, ogromne zapytania pojawiają się w sytuacji wyboru odpowiedniego metrażu.

Jak najlepiej dopasować do swoich potrzeb powierzchnię mieszkania? Co zrobić, aby nie przepłacić i nie kupić za dużego mieszkania? Jak wystrzegać się ofert, które mogą sprawić, że wejdzie się w posiadanie zbyt małej nieruchomości mieszkalnej?

Ile tak naprawdę potrzebujesz metrów kwadratowych?
Należy sobie odpowiedzieć w sposób szczery, jaki metraż będzie potrzebny do w miarę komfortowego życia. Owszem, każdy chciałby mieszkać najlepiej na 100 metrach kwadratowych, albo i więcej. Jednak każdy z nas jest na jakimś etapie życia. Początek drogi zawodowej, dopiero co założona rodzina, czy również rodziny z dorastającymi dziećmi albo seniorzy na emeryturze. Dlatego np. singiel, który dopiero co zaczyna rozwój zawodowy, nie będzie celował w duże powierzchnie. Na początek wystarczy mieszkanie o powierzchni 40-50 metrów. Rodzina z dwójką dorastających dzieci to celowanie w duże mieszkania. O ile pozwalają na to posiadane środki finansowe, potrzebne będzie na pewno więcej niż 60 metrów kwadratowych.

Rozkład mieszkania, jego funkcjonalność i ilość pokoi
Kolejna istotna rzecz przy wyborze mieszkania, jego wielkości. Można mieć naprawdę ogromne mieszkanie, ale jego układ, mała ilość pokoi sprawia, że nie jest w pełni funkcjonalne. Ponownie jak w przypadku metrażu, należy brać pod uwagę potrzeby. Rodzina poszuka przede wszystkim mieszkań z jak największą ilością pokoi, a i dobrze jak będą dwie łazienki. Przy małych metrażach, dla jednej, dwóch osób, wystarczą w zupełności mieszkania o rozkładzie: salon z kuchnią plus sypialnia.

imieszkania3

Miesięczne wydatki eksploatacyjne
Warto mieć na uwadze, że co miesiąc należy płacić za mieszkanie. Energia, woda, ogrzewanie i inne opłaty potrafią dość znacząco obciążyć domowy budżet. Dlatego też, kiedy ktoś mieszka sam, to przy większym mieszkaniu, będzie generował wysokie zużycie energii czy ogrzewania. Mając mniejszy metraż, rachunki będą niższe, co w skali roku, pięciu czy dziesięciu lat będzie znaczną oszczędnością.

Dachbud mieszkania

Kategorie
Dom i wnętrze

Jakie żarówki LED kupić

zarowki-led-1

Estetyka, oszczędność, wydajność, a także pozytywny wpływ na środowisko. Wszystko to dotyczy żarówek LED, które obecnie stają się standardem, kiedy mowa choćby o oświetleniu w naszych domach. Jednak w sytuacji, kiedy należy wyposażyć dom w tego typu żarówki, może się okazać, że nie wiadomo co wybrać.

Jak kupować żarówki LED? Na jakie produkty najlepiej postawić? Na co trzeba zwracać uwagę, w trakcie przeglądania najróżniejszych modeli żarówek LED?

Rodzaje żarówek LED
Można wybierać z wielu rodzai żarówek, i tak naprawdę to, jakiego rodzaju żarówka zostanie zakupiona, jaki będzie miała kształt, wielkość, zależy tylko i wyłącznie od indywidualnych preferencji. Należy mieć jednak na uwadze, że oprócz kwestii wizualnych, istnieją pewne parametry żarówek, które dają gwarancję optymalnego ich wykorzystania. Mowa tutaj przede wszystkim o mocy żarówek, barwie światła oraz kącie świecenia. Co należy w tych kwestiach wiedzieć?

Moc żarówek LED w lumenach (lm)
Żarówki LED należy dokładnie sprawdzić pod kątem wielkości strumienia światła. Jest on wyrażany w lumenach. Do pewnych miejsc niezbędne są żarówki mające dużą ilość lumenów, w innych zaś może to być mała wielkość strumienia światła. Dla przykładu żarówki mające 1300 lm sprawdzą się idealnie np. w salonie, w miejscach, gdzie potrzeba sporej ilości światła. Na drugim biegunie są takie miejsca jak np. biurko, szafka nocna i potrzeba skorzystania z małej mocy światła. W takich lokalizacjach, żarówki LED spokojnie mogą mieć około 200-300 lumenów.

Close Up on a LED Light Bulb in the Hand

Zimna czy ciepła barwa światła?
Dobór barwy ciepła jest równie ważny, jak moc żarówek LED. Przeglądając żarówki, można znaleźć oznaczenia takie jak np. 3000 K czy też 5000 K. Im wyższa wartość, tym barwa światła będzie zimniejsza. Warto montować żarówki z temperaturze barwowej ciepłej w miejscach, gdzie się wypoczywa. Natomiast barwa zimna, dobrze sprawdzi się tam, gdzie nie spędza się dużo czasu, ale równocześnie nie ma zbytnio dostępu do światła naturalnego.

Mocowanie, czyli rodzaj gwintu
Żarówka LED musi być bez problemów zamontowana. Dlatego trzeba umiejętnie dopasować gwint do miejsc, gdzie zostanie wkręcona. Dla przykładu żarówka e27 led posiada standardowy, duży gwint. To najpopularniejszy system mocowania. Można również spotkać żarówki z oznaczeniem E14. To mały, tradycyjny gwint. Kiedy widzimy oznaczenie GU10, wiemy, że mamy do czynienia z mocowaniem bagnetowym, na zatrzask