Kategorie
Nieruchomości

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Gdańsku?

mieszkania2

Gdańsk to miejsce wyjątkowe pod wieloma względami. Dlatego też ciekawą opcją okazuje się, zakup mieszkania w grodzie Neptuna. Dlaczego właśnie w Gdańsku opłaca się kupić mieszkanie? Dlaczego warto na dłużej związać się z tym miastem?

Różnorodność ofertowa, zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym
Ogromną zaletą dla wszystkich tych, którzy poszukują mieszkania, jest bogata oferta. Mnogość deweloperów, inwestycje realizowane w praktycznie każdej dzielnicy sprawiają, że nie ma problemów z dostosowaniem oferty pod najbardziej wymagające zapotrzebowanie. Mieszkanie w centrum miasta, w otoczeniu miejsc, które były świadkiem wielowiekowej historii? Możliwość kupna nowego lokum na obrzeżach, gdzie ma się dostęp do wielu terenów zielonych, rekreacyjnych. Miejsca te sprawiają, że nie odczuwa się, iż mieszka się w tak dużym mieście.

Niezwykle chłonny rynek pracy
Gdańsk obok kilku największych polskich miast, to pewność, że nie zabraknie pracy. Rynek pracy w Gdańsku, trójmieście jest niezwykle chłonny i jedynie, kiedy ktoś nie chce pracować, to raczej zatrudnienia nie znajdzie. Specyfika trójmiejskiego rynku pracy jest wyjątkowa, gdyż potrzebni są fachowcy z wielu branż. Nie ma tutaj miejsca, jak w innych miastach, że pojawia się zapotrzebowanie jedynie na specjalistów z kilku branż.

mieszkania5

Rozbudowana infrastruktura, multum możliwości spędzania wolnego czasu
Praktycznie w Gdańsku znajdziemy wiele możliwości związanych ze spędzaniem wolnego czasu. Dla każdego coś miłego. Atrakcje, które zapewnia duże miasto, a może krótka podróż autem, czy rowerem i znalezienie się w otoczeniu przyrody, przepięknych kaszubskich krajobrazów. Należy tutaj dodać, że ewenementem w skali kraju jest Trójmiejski Park Krajobrazowy. Znajdujący się m.in. w granicach Gdańska, to ogromny park, który doskonale nadaje się na spacery, do jazdy na rowerze i nie tylko.

Komfort podróży do innych miast, krajów
Lotnisko w Gdańsku posiada niezwykle rozbudowaną siatkę połączeń z wieloma krajami europejskimi. Autostrada A1 pozwala szybko dotrzeć np. na południe Polski, a droga ekspresowa S7, gwarantuje komfortowy dojazd na Mazury oraz do Warszawy.

Nowe mieszkania Gdańsk

Kategorie
Nieruchomości

Jak duże mieszkanie wybrać? Co ma znaczenie przy metrażu?

imieszkania2

Kupujący mieszkania mają wiele wątpliwości. Z każdym dniem rodzą się nowe pytania, przez co myśli przez 24 godziny na dobę krążą wokół jednego – jak najlepiej kupić mieszkanie. Na pewno, z uwagi choćby na ceny, ogromne zapytania pojawiają się w sytuacji wyboru odpowiedniego metrażu.

Jak najlepiej dopasować do swoich potrzeb powierzchnię mieszkania? Co zrobić, aby nie przepłacić i nie kupić za dużego mieszkania? Jak wystrzegać się ofert, które mogą sprawić, że wejdzie się w posiadanie zbyt małej nieruchomości mieszkalnej?

Ile tak naprawdę potrzebujesz metrów kwadratowych?
Należy sobie odpowiedzieć w sposób szczery, jaki metraż będzie potrzebny do w miarę komfortowego życia. Owszem, każdy chciałby mieszkać najlepiej na 100 metrach kwadratowych, albo i więcej. Jednak każdy z nas jest na jakimś etapie życia. Początek drogi zawodowej, dopiero co założona rodzina, czy również rodziny z dorastającymi dziećmi albo seniorzy na emeryturze. Dlatego np. singiel, który dopiero co zaczyna rozwój zawodowy, nie będzie celował w duże powierzchnie. Na początek wystarczy mieszkanie o powierzchni 40-50 metrów. Rodzina z dwójką dorastających dzieci to celowanie w duże mieszkania. O ile pozwalają na to posiadane środki finansowe, potrzebne będzie na pewno więcej niż 60 metrów kwadratowych.

Rozkład mieszkania, jego funkcjonalność i ilość pokoi
Kolejna istotna rzecz przy wyborze mieszkania, jego wielkości. Można mieć naprawdę ogromne mieszkanie, ale jego układ, mała ilość pokoi sprawia, że nie jest w pełni funkcjonalne. Ponownie jak w przypadku metrażu, należy brać pod uwagę potrzeby. Rodzina poszuka przede wszystkim mieszkań z jak największą ilością pokoi, a i dobrze jak będą dwie łazienki. Przy małych metrażach, dla jednej, dwóch osób, wystarczą w zupełności mieszkania o rozkładzie: salon z kuchnią plus sypialnia.

imieszkania3

Miesięczne wydatki eksploatacyjne
Warto mieć na uwadze, że co miesiąc należy płacić za mieszkanie. Energia, woda, ogrzewanie i inne opłaty potrafią dość znacząco obciążyć domowy budżet. Dlatego też, kiedy ktoś mieszka sam, to przy większym mieszkaniu, będzie generował wysokie zużycie energii czy ogrzewania. Mając mniejszy metraż, rachunki będą niższe, co w skali roku, pięciu czy dziesięciu lat będzie znaczną oszczędnością.

Dachbud mieszkania

Kategorie
Nieruchomości

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Gdańsku?

gdansk Gdańsk jest idealnym miejscem do zamieszkania. Wpływa na to wiele elementów, które zebrane w jedną całość sprawiają, że żyje się tutaj niezwykle komfortowo. Sprawdźmy dokładniej dlaczego warto zamieszkać w Gdańsku. Zobaczmy co powoduje, że coraz więcej osób decyduje się, właśnie tutaj kupić nowe mieszkanie.

Gdańsk jest jednym z największych miast w Polsce, a biorąc pod uwagę całe trójmiasto oraz okoliczne miejscowości, mówimy o aglomeracji, której populacja przekracza milion. Taka sytuacja powoduje, że już na etapie planowania przeprowadzki do Gdańska, trójmiasta, nie ma problemów ze znalezieniem odpowiedniego lokum. Oferta deweloperów jest ogromna, można wybierać spośród najróżniejszych inwestycji. Nie tylko w samym Gdańsku, ale również w Gdyni, Pruszczu Gdańskim czy też Rumi. Co istotne, każdy znany deweloper w Gdańsku jak i okolicy, proponuje najróżniejsze warianty, dostosowane do potrzeb szerokiego grona osób. Mieszkania małe, duże apartamenty. Zlokalizowane w centrum, czy też na obrzeżach. Naturalna kolej rzeczy sprawia, że każdy znajdzie tutaj nieruchomość na własną kieszeń. Jednak trzeba pamiętać o innych elementach, które będą powodowały, że tak chętnie zmierzają tutaj ludzie z najróżniejszych stron.

Znakomity rynek pracy. Niewątpliwą zaletą Gdańska i okolic, jest znakomity rynek pracy. Nie ma problemów z zatrudnieniem, a na plus należy odnotować fakt, że mowa o zróżnicowanych ofertach w tej kwestii. Od usług, poprzez propozycje pracy dla informatyków czy programistów. Do tego siedziby znanych światowych marek. To tylko część propozycji, które czekają na poszukujących pracy.

Doskonała lokalizacja, czyli z jednej strony morze, z drugiej tereny zielone, z Trójmiejskim Parkiem Krajobrazowym na czele. To znakomite warunki dla tych, którzy szukają odpowiednich terenów do wypoczynku, rekreacji.

Infrastruktura na wysokim poziomie. W Gdańsku i okolicach jest wszystko to, co potrzebne do komfortowego życia. Liczne centra handlowe, placówki kulturalne, multum restauracji, kawiarni. Zawsze jest możliwość wyjścia na miasto i zrelaksowania się.