Kategorie
Bez kategorii

Jak przyszywać lamówki?

polimex-lamowki Lamówki mają przeróżne zastosowanie. Jednak decydując się na jej przyszycie, choćby do sukienki, bluzki, należy wszystko wykonać niezwykle dokładnie. Jak zatem przyszyć lamówkę? Jak sprawić, że będzie idealnie dopasowana do konkretnego rodzaju odzieży?

Pierwszym krokiem jest oczywiście posiadanie odpowiedniej lamówki i dobrej maszyny do szycia. Lamówki, wszelkiego rodzaju taśmy warto kupować w wyspecjalizowanych sklepach, pasmanteriach, zwracając uwagę na producenta. Lamówka musi być odpowiedniej jakości, gwarantować długą żywotność (przykład dobrej jakości lamówek: https://polimex.net/pl/sklep/7-tasmy/64-lamowki).

Kiedy posiada się już lamówkę, można przystąpić do pracy. Należy ją włożyć do stopki do wszywania lamówki. Następnym krokiem będzie ostrożne wsunięcie materiału w szczelinę, czyli jego przygotowanie do pracy. Jak szyć? W zależności co kto lubi, jednak idealnym rozwiązaniem jest wykorzystanie do pracy ściegu prostego. Materiału nie należy naciągać, jedyne delikatnie przytrzymać lamówkę. Równocześnie w wielu przypadkach, kiedy jest podklejenie flizeliną, jakiekolwiek dodatkowe ruchy nie będą konieczne. Po dokładnym szyciu, kiedy wszystko jest gotowe, należy podrywać wszystkie elementy, wystające poza lamówkę i można odpocząć. Co istotne, takie przyszywanie lamówki nie jest czasochłonne. Jeżeli ktoś dojdzie do wprawy, to bez problemów poradzi sobie z jej wszywaniem w kilka minut